Sistem saati: 01 Arl 2020, 20:43

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: a7 vs a6400
İletiTarih: 13 Ekm 2020, 10:54 

Herkese merhaba,

Yeni bir makine alma hevesindeyim. Daha öncesinde a230 ve a77 modellerini kullandım. Artık aynasız bir modele geçmek istiyorum. Bütçeme göre modelleri süzdüğümde a7ii ve a6400 arasında kalmış durumdayım.

a7ii ile ilgili kafamı kurcalayan en net soru yaklaşık 6 yıl önce piyasaya sürülmüş bir model olması. Her ne kadar zamanının ilerisindeydi desek bile bu yıl almaya değer mi? Netleme tipi, toz önleyici sistemi a6400 ile aynı; Netleme tipi ayı olsa da hem netleme nokta sayısı hem de netleme alanı a7ii ye göre daha geniş.

a6400 ile ilgili olarak da görüntü sabitlemenin desteklenmiyor olması ve lense bırakılması kafamı bulandırıyor. a7ii de ise 5 eksenli optik görüntü sabitleme mevcut. a6400 deki bu eksiklik yani "Görüntü Sabitleme" desteklenmemesi kullanılması gereken lens sayısını sınırlıyor mu?

Sensör hakkında a6400' ün diğer a6000 serisi modellere göre daha verimli olduğunu ve pilin ömrüne %15 ömür kattığını bir değerlendirme videosunda gördüm. Tipini bir kenarda bırakırsak a6400' ün sensörü ile kıyaslama yapılan bir kaynak var mı? Hangisinin daha iyi olduğuna nasıl karar verebiliriz?

Son olarak da, gerçek zamanlı Eye- AF ile Eye-AF farkı söz konusu. Kullanıcları a7ii modelinin Eye-AF özelliğinden ne derece memnunlar? Özellikle hareketli küçük çocuk çekimlerini düşünerek cevap verebilirseniz sevinirim. Son yıllarda fotoğraf çekimlerinden soğutan hareketli bir canavar babasıyım da :)

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Facebook sitesinde paylaşTwitter sitesinde paylaş
Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: a7 vs a6400
İletiTarih: 22 Ekm 2020, 01:38 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

öncelikle merhaba;
ibis gibi bir faktörden dolayı ben a7m2 ye yönlendirebilirim. şahsen çoğunlukla manuel lensler kulanıyorum ve benim için çok önemli. ayrıca full frame sensöre sahip olmasını da eklersek bence am2 öne çıkıyor.
tabi bunu a7m2 kullanan ve a6400 kullanmayan biri olarak yazıyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama: