Sistem saati: 09 Tem 2020, 17:08

Forum kuralları

Değerli form sakinleri:

Geçmişte yaşanan ve yaşanmasını istemediğimiz durumların oluşmaması için aşağıdaki kuralları yazma ihtiyacı doğmuştur:

1.alınan ya da satılan ürünler ve diğer konulardaki tüm sorumluluklar alım-satım işleri yapan kişilere aittir. Alfakulüp kesinlikle sorumluluk kabul etmez.

2. alfakulup 2. El formunda başta sony olmak üzere tüm marka-model fotoğraf makinesi ve ekipmanı pazarlanabilir.

3. Her ürün kendi başlığının altında satılmalıdır. Farklı başlıklara açılan ilanlar silinecektir.

4. daha önceden Sayın Deniz Hocanın katkıları ile alfaborca.com açılmış olup, ilanlar bu site üzerinden yayınlanmaktaydı. 2019 yılından itibaren alfaborsa.com kapandığı için şu anki durumda yayınlanan ilanlar tüm 2. El sitelerinden alıntı-link’e açıktır. Örneğin sahibinden ya da letgo linki paylaşılabilir.

5. Başlığı aça üyenin varsa referansları, yine aynı başlık altında yazılabilir. Yazılan referans ve yorumlarından kişi kendi sorumludur; alfakulup sorumluluğu kabul etmez.

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 22 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
İletiTarih: 02 Şub 2016, 18:53 

Benim de nacizane bir ricam olacak lens ilanı açarken biraz daha bilgi verebilir misiniz

A mount, E mount, EF Mount hangi türe uyumludur,

Tam kare sensörde vignette yapar mı

Netleme elle midir otomatik midir

gibi bilgiler ilanlarda yer almayabiliyor,

teşekkürler

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Şub 2016, 21:54 
Kullanıcı avatarı

kaana yazdı:
Benim de nacizane bir ricam olacak lens ilanı açarken biraz daha bilgi verebilir misiniz

A mount, E mount, EF Mount hangi türe uyumludur,

Tam kare sensörde vignette yapar mı

Netleme elle midir otomatik midir

gibi bilgiler ilanlarda yer almayabiliyor,

teşekkürler

Bu konuda haklı olduğunuzu düşünüyorum, ben neredeyse sony e ait tüm lensleri tanıyorum ancak herkes için geçerli bir durum değil, ben dahil daha detaylı bilgi vermek doğru olacaktır.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamron 150-600 DI USD, Sony 16mm f2.8 Fish Eye, Minolta 50mm f1.7, Minolta 24-105 f3.5-4.5, Minolta 100-400 Apo, Samyang 14mm f2.8, Sony 55mm f1.8 CZ, Minolta MD 100mm F3.5, Olympus Auto-s 50mm f1.2, Konica Hexenon 135mm f2.5, Helios 77-4 50 f1.8, Sony HVL - F58 AM Flaş, Minolta Maxxum 5200i Flaş, Makro Tüp AF,
Minolta Dynax 404 si
Delsey odc 53 Sırt Çantası
http://www.sonyfotograf.com/mkucar

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Şub 2016, 08:22 
Kullanıcı avatarı

bence forumda her türlü satış ilanı açılabilir. Ancak yukarıda denildiği gibi kategorileme yapılabilir. Örneğin fotoğraf malzemeleri dışı ürünler farklı kategorilerde olabilir.

bu forumda beni rahatsız eden tek şey var, o da bilgi veya fotoğraf paylaşımından çok satış başlığı olması.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2016, 13:48 
Kullanıcı avatarı

Bencede forumda her turlu satis ilani acilabilir kategorileme olursa iyi olur ama satilik konusunda elestirimde acikcasi su mesela ben a77 body satiyorum ve istedigim fiyat 1700 ama 1700 istiyorum diye o kadar cok olumsuz elestri aldimki sonunda bu forumda satmaktan vazgectim urunumu benim istedigim fiyat bu uyar yada uymaz ayri konu orasi tartisilabilir piyasada canikonlarin bile amator makinalari istedigim fiyattan yukariya satiliyor ama aybi fiyati biz cektigimiz zaman cok pahali vs. Bilmemne gibi yorumlarda yapiliyor kendi makinalarimizin degerlerini malesef kendimiz dusuruyoruz belki yanlis bir tabir olabilir ama oluculuk yapmak adina forumu kullananlar bile var gibime geliyor sozum meclisten disari her urununun fiyatini satici belirler karar ve takdir onundur begenirsiniz begenmezsiniz ayri konu ama hala bana makineyi hala satamadin yoksa bozukmu diye mesaj geliyor ayiptir gunahtir hosuna gitmediyse fiyat almazsin alacak olanlarida baltalamazsin biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayin not: sirf bu politika yuzunden a77 mi bu forumda satmaktan vazgectim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2016, 19:28 
Kullanıcı avatarı

Satıcının fiyatını beğenmeyen farklı alanlarda kendine en iyi makinayı veya malzemeyi bulmalı. O yüzden Amerika'yı seviyorum fiyat tek ister al ister alma. Alternatifin varsa git uygun olanı bul

"Bana kımız, arkadaşıma da kuzu budu getir"Hancı.!

Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP A/M
Sony55-300mm F/4.5-5.6
C.Z. 16-80 f3.5-4.5
Kenko Auto Extension Tube
Manfrotto 3051
Mountainsmith Parallax Pro Camera Backpack - 18 x 15 x 11" [/color]
http://www.flickr.com/photos/akarahan/
https://500px.com/a-karahan

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2016, 22:08 
Kullanıcı avatarı

[THUMBS UP SIGN]aynen ahmet abi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Şub 2016, 12:22 

Ahmet KARAHAN yazdı:
Satıcının fiyatını beğenmeyen farklı alanlarda kendine en iyi makinayı veya malzemeyi bulmalı. O yüzden Amerika'yı seviyorum fiyat tek ister al ister alma. Alternatifin varsa git uygun olanı bul

"Bana kımız, arkadaşıma da kuzu budu getir"Hancı.!

Benzer bir durum benim de başıma geldi bir satıcı ile anlaşamadık,
zaten satmak istediğini de sanmıyorum "kullanırken acil durumu olan birini yakalar mıyım" kafası.

Amerika hariç Avrupa'dan tax free gibi bir seçenek de var ek olarak

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 22 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google Adsense [Bot] ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz