Sistem saati: 14 Ekm 2019, 22:27

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: A7 III'e geçme sorunsalı :)
İletiTarih: 17 Nis 2019, 02:06 

Evet daha önce A7R almadan önce de konu açmıştım, hangi body almalı diye bu sefer konumuz daha değişik :)
Şu anda A7R ve sıfır aldığım 4 aylık A6000 sahibiyim. A6000'i A58'in yerine almıştım.

Artık 2 tane gövde yerine tek makine, daha iyi ve yeni bir şeyler olsun istiyorum. Çekimlerde hiç bir zaman çift makine ile gitmedim.
Kafam A7 III'e kaydı haliyle. Hem fotoğraf hem de video performansı hoşuma gitti.

Sizce? Tek mi çift mi ? :)

Facebook sitesinde paylaşTwitter sitesinde paylaş
Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: A7 III'e geçme sorunsalı :)
İletiTarih: 17 Nis 2019, 06:43 
Kullanıcı avatarı

Quemoy yazdı:
Evet daha önce A7R almadan önce de konu açmıştım, hangi body almalı diye bu sefer konumuz daha değişik :)
Şu anda A7R ve sıfır aldığım 4 aylık A6000 sahibiyim. A6000'i A58'in yerine almıştım.

Artık 2 tane gövde yerine tek makine, daha iyi ve yeni bir şeyler olsun istiyorum. Çekimlerde hiç bir zaman çift makine ile gitmedim.
Kafam A7 III'e kaydı haliyle. Hem fotoğraf hem de video performansı hoşuma gitti.

Sizce? Tek mi çift mi ? :)

Kesinlikle a7m3

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Nis 2019, 17:51 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

a7 m3 gerçekten alitesiyle her fotoğrafçının hayalı oldu. özellikle de son güncellemesi ile daha da kullanışlı hale geldi. bütçe konusunda kaygı yoksa tavsiye ederim.
2. makine işi biraz faklı bir mevzu. ben yılalrdır hep iki makine ile dolaştım. özellikle ağız yapısı aynı olan yani aynı lensleri kullanabilecek iki makine çok daha avantaj oluyor. örneğin a99 ve a58 ikilisi gibi . aynı lensleri faklı görüş açıları ile kullanabiliyorsunuz ve lens tak çıkar uğraşmıyorsunuz. en büyük dez avantajı taşıma sorunu oluyor. tabi bide ek masraf demek.
sizin ekipmanınız için a7m3 ve a6000 süper ikili olurdu doğrusu.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Nis 2019, 22:04 

FatihA yazdı:
a7 m3 gerçekten alitesiyle her fotoğrafçının hayalı oldu. özellikle de son güncellemesi ile daha da kullanışlı hale geldi. bütçe konusunda kaygı yoksa tavsiye ederim.
2. makine işi biraz faklı bir mevzu. ben yılalrdır hep iki makine ile dolaştım. özellikle ağız yapısı aynı olan yani aynı lensleri kullanabilecek iki makine çok daha avantaj oluyor. örneğin a99 ve a58 ikilisi gibi . aynı lensleri faklı görüş açıları ile kullanabiliyorsunuz ve lens tak çıkar uğraşmıyorsunuz. en büyük dez avantajı taşıma sorunu oluyor. tabi bide ek masraf demek.
sizin ekipmanınız için a7m3 ve a6000 süper ikili olurdu doğrusu.

işte kenarda a6000i tutamıyorum malum bütçe o kadar geniş değil :)
Belki şehir dışı iş olsa 2.ci makine ok de, şehir dışına pek çıkmıyorum. Daha nerdeyse hiç çıkmadım diyebilirim :)

Aslında A6000i yurt dışı tatillerinde kullanırım diye almıştım. Ama malum artık euro kuru da pek buna imkan vermiyor :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Ağu 2019, 00:13 

Evet sonunda A7 3'ü de hanemize kattık.
A6000de kenarda tuttum. Küçük bir gövde olsun dedim kenarda.

A7r dan sonra tek sevmediğim yanı A7 3'ün ağırlığı oldu.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Ağu 2019, 13:59 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

hayırlı olsun hocam. ii günlerde kullan. 1. seri ff makinelerden sonra 2. seriye geçmeden siz direk 3. seriye geçtiniz. :) bazı noktaları yadırgamanı normal olacaktır. fakat a6000 i tuttuğunuza ayrıca sevindim. ben sattığıma pişman olmuştum. güzel bir ikili olacaktır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Ağu 2019, 15:29 

A6000 Güzel bir makine, seveni çok sevmeyeni de çok.. Ama ne derler, lensin ne kadar iyi ise makinen de o kadar iyidir :)
Geçen Alanya da iken arkadaşın mekanını çektim. 28-75 2.8 SSM ile gayet güzel sonuçlar çıkarıyor A6000..

Al sattan sıkıldım artık. :D Bi kaç sene makina alımı yapmak istemiyorum kısmetse :)

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama: