Sistem saati: 22 Kas 2019, 06:51

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 23 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
İletiTarih: 08 Haz 2014, 06:52 

Fotoğraf görsel kalitesi kavramı üzerinde bir çok arkadaşa katılmamaktayım, Çevreme bakıyorum yok işte fotoğrafta gren var yok titreme var yok renkler olmamaış diyorlar. Aslında çok ünlü fotoğrafcıların fotoğraflarına bakarsanız onlarda da bunlar var. Fotoğrafın kalitesi bana kalırsa o anı düzgün yakalamak ve anlatabilmek ile ilgilidir. Unutmayın eğer düğün fotoğrafcısı değilseniz çektiğiniz fotoğraflar için şartları siz oluşturamazsınız. O bakımdan ben burda paylaşılan ve birbirini tekrarlamayan her fotoğrafı çok beğenirim. Eğer zaten bir fotoğrafta mükemmeliyet aranırsa o zaman bu forumda dahil olmak üzere bir çok arkadaş elindeki ekipmana göre çok iyi işler başarabiliyorda bir kısmıda başaramıyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2014, 07:42 

Hakan Çetin AŞAN yazdı:
Esperi yazdı:
Foruma fotograf yuklemenin amaci yapici elestiri ve bu dogrultuda gelistirici geri donus almak oldugu kanisindayim.bir kisi forumda bir fotograf paylasmissa cektigi fotografin guzel ve paylasmaya deger olduguna olan inanci oldugunu dusunuyorum.fotograflari begenirsiniz veya begenmezsiniz elestiri hakki herkesin vardir bir noktaya kadar.gorsel kalitesi dusuk fotograf tanimini hickimsenin haketmedigini ve bu sozu soylemeye de kimsenin hakki olmadigini dusunuyorum.

GT-P5210 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mutlakaki foruma fotoğraf yüklemenin amacı yapıcı eleştiri yapmak-yapabilmektir. Peki yapıcı eleştiri dediğiniz şey ''eline sağlık, çok güzel olmuş, müthiş vs'' kelimelerdenmi ibaret. Buyrun alphatürk porfolyo sayfalarından iki tanesine girin A üyesinin çekmiş olduğu gerçek anlamda başarılı bir çalışmaya yapılan eleştirilerde ''eline sağlık, çok güzel olmuş, müthiş vs'' gibi sözlerden ibaret B üyesinin çekmiş olduğu vasatın altındaki fotoğrafa yapılan eleştirilerde ''eline sağlık, çok güzel olmuş, müthiş vs'' gibi sözlerden ibaret.

Bu yorum ve elestiri fotografi yukleyenin sorunu degil.elestiri yapanin sorunu.sadece begrndigini yazmakla yetinmis ki bu da normal. ben sahsen kendimi elestiri yapacak duzeyde gormedigimden teknik yorum yapmiyorum.

Mehmet ben burda uzerime alinarak herhangi bir tepki yazmadim.algim geneli uzerine.herkes belli duzeyde fotograf cekebiliyor dogal olarak.portfolyo kosesi kisinin sunum alani.bana gore bu alan insanin ozelidir bu sekilde mudahale yaralayici olacagidir.

Murat bey dediginizde haklisiniz.herkes yaptigi isi bir noktaya getirebilir.bu hayatin her alaninda boyle dir.fotograf uzerine donersek ben cekiyor ve begeniyorsam bunuda forum uzerinden paylasiyorsam yaptigim seye olan guvenimdir.bir cok arkadaş icinde boyle oldugu nu dusunuyorum.ha sonuc cok berbat da olabilir .kime gore neye gore?

GT-P5210 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://www.flickr.com/photos/99489400@N07/

Sony SLT A99V,Sony SAL-1635Z,Sony SAL-50f14Z,Sony SAL-70200G

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2014, 09:59 
Juri / Yönetici
Kullanıcı avatarı

Katılıyorum Esperi ye, fotoğraf bir sanattır, birinin gördüğünü diğeri görmez, bazen yeni başlamış birisine "şurası güzel olmuş" demek 100 eleştiriden daha yapıcı ve yüreklendirici olur. Kibire hor görmeye gerek yok, kimse annesinin karnından fotoğrafçı doğmadı.

Ben şahsen elimden geldiğince yapılan paylaşımların tümünü takip ediyorum ve hiç kalite kaygısı taşımıyorum, eleştiri yapılırken de çok yapıcı yapılması gerektiğini düşünüyorum, eleştiri yapılan kişi yeniden fotoğraf yüklemiyorsa bu onu eleştiren kişinin ayıbıdır.

Bizim sitemizin güzelliği samimiyetinden geliyor, kasmaya gerek yok.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2014, 11:39 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Aynen arkadaşlar, kasmaya gerek yok.

Beni asıl üzen gereksiz alınganlıkların olması, beni silin demeler, sonyfotograf.com da yüklenen fotoğrafları silmeler, bunları aşalım artık arkadaşlar.

ThinkTank Retrospective 7 + Beike BK-777
Apple Thunderbolt 27" Sinema Display Apple Mac Mini MD387TU/A
Apple MacBook Air MJVE2TU/A
Önce hayal edin, Sony ışığı sizin için hapsedecektir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2014, 11:45 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu arada Hakan abinin kaydını forumdan sildim arkadaşlar, gereksiz yere iletilerini sildiği için.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2014, 11:50 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Mehmet KODALAK yazdı:
Deniz Mert İÇÖZ yazdı:
Bu arada Hakan abinin kaydını forumdan sildim arkadaşlar, gereksiz yere iletilerini sildiği için.

:( :( koca koca adamlarız yakıştıramadım

Çok üzüldüm abi, sonyfotograf.com da fotoğraflar silinmiş, burada silinmiş, ben de yapmak istemezdim ama duygusal davranmayacam artık, herkesten şimdiden çok özür diliyorum.. Bu Hakan abiyi burada istemediğim anlamına gelmesin sakın, gelsin tekrar üye olsun, tekrar admin yaparım..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2014, 12:13 
Kullanıcı avatarı

Şuan üzüldüğümü belirtmekten başka birşey söylemek istemiyorum. Abilerimiz ve kardeşlerimiz olarak tanımladığımız dostlarımızın şu durumuna yorum yapamıyorum.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamron 150-600 DI USD, Sony 16mm f2.8 Fish Eye, Minolta 50mm f1.7, Minolta 24-105 f3.5-4.5, Minolta 100-400 Apo, Samyang 14mm f2.8, Sony 55mm f1.8 CZ, Minolta MD 100mm F3.5, Olympus Auto-s 50mm f1.2, Konica Hexenon 135mm f2.5, Helios 77-4 50 f1.8, Sony HVL - F58 AM Flaş, Minolta Maxxum 5200i Flaş, Makro Tüp AF,
Minolta Dynax 404 si
Delsey odc 53 Sırt Çantası
http://www.sonyfotograf.com/mkucar

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2014, 12:56 
Kullanıcı avatarı

Suan cok uzulmus durumdayim bence boyle seyler yasanmamali. Tabiki herkes yorum yapacak. Ne guzel soylenmis. Ben kendi acimdan gorebildigime gore yorum yaparim bana gore herseyiyle guzeldir ama baskasi benden daha iyi durumdadir foto konusunda tabiki ona gore vasat olacaktir ve olumsuzluklari soyleyecektir. Ama bu hicbir zaman kalitesiz fotolara elinize saglik yazip gecildigi anlamina gelmez bence. Yukleyen kisi zaten o karenin paylasmaya deger oldugunu dusunmese yukleme gafletinde bulunmaz. Bunun gibi uzucu konularin tekrar yasanmamasini diliyorum. Dusuncelerimi paylasmak istedim. Sonucta forumun amaci paylasim...

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SONY 50MM F1.8
ZENITH HELIOS 44M-2,
ZENITH HELIOS 44M-4,
JUPITER 37-A 135MM F3.5,
METZ 48AF-1

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 23 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi