Sistem saati: Pzr Eyl 23, 2018 8:32 am

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 11 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
İletiTarih: Pzr Nis 22, 2018 3:49 pm 

Herkese iyi pazarlar A6000 kullanıcısıyım kit lens ile birlikte Sel 50 mm 1.8 sahibiyim.
e mount lenslerle devam etmek mi yoksa sigmanın adaptörünü alıp daha ulaşılabilir düzeyde olan canon lensleri mi kullanmalıyım ne dersiniz. Bu yeni adaptörü kullanan abiler, kardeşler performansı hakkında yardımcı olabilir misiniz??

Facebook sitesinde paylaşTwitter sitesinde paylaş
Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Nis 22, 2018 5:32 pm 
Kullanıcı avatarı

ömerensar yazdı:
Herkese iyi pazarlar A6000 kullanıcısıyım kit lens ile birlikte Sel 50 mm 1.8 sahibiyim.
e mount lenslerle devam etmek mi yoksa sigmanın adaptörünü alıp daha ulaşılabilir düzeyde olan canon lensleri mi kullanmalıyım ne dersiniz. Bu yeni adaptörü kullanan abiler, kardeşler performansı hakkında yardımcı olabilir misiniz??
İhtiyacınız olan veya almayı düşündüğünüz lensler nelerdir?

VKY-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Nis 22, 2018 11:09 pm 

Sertaç MAVİŞERİT yazdı:
ömerensar yazdı:
İhtiyacınız olan veya almayı düşündüğünüz lensler nelerdir?

kısaca şöyle söyleyeyim keskin bi geniş açıya öncelikli ihtiyacım var. bir de otofokus performansının durumuna göre zoom lenslerde de denemek istiyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Nis 23, 2018 12:58 pm 
Kullanıcı avatarı

Bunu sorma sebebim sigma mc11'in sıfırı 1000TL üzeri. İkinci elde ise 750'den aşağı yok.

Üstüne birde lense para vereceksiniz neredeyse aynı şeye gelecek. Diğer yandan adaptör ve dslr lenslerin ekstra ağırlığı falan derken çok mantıklı olmayacaktır bence.

Sony 10-18 f4 oldukça keskin ve iyi bir geniş açı daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Zoom lens konusuna gelince de sony 50-230 oldukça ekonomik bir çözüm zaten.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Sal Nis 24, 2018 12:23 am 

Sertaç MAVİŞERİT yazdı:
Bunu sorma sebebim sigma mc11'in sıfırı 1000TL üzeri. İkinci elde ise 750'den aşağı yok.

Üstüne birde lense para vereceksiniz neredeyse aynı şeye gelecek. Diğer yandan adaptör ve dslr lenslerin ekstra ağırlığı falan derken çok mantıklı olmayacaktır bence.

Sony 10-18 f4 oldukça keskin ve iyi bir geniş açı daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Zoom lens konusuna gelince de sony 50-230 oldukça ekonomik bir çözüm zaten.

anladım hocam haklısınız. 55-210 incelemesine baktım bikaç performansı iyi görünüyor yorumlarda yine aynı şekilde o zaman ben direkt ona yöneliyorum ilginiz için teşekkür ederim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Nis 25, 2018 11:57 am 
Kullanıcı avatarı

a6000 alıp mc11 takmak çok akıllıca olmaz bence hem boyut hem maliyet olarak. Hadi ff spesifik lens arasanız tamam da a6000 de gereksiz bence, adaptörle af de çok native gibi çalışmıyor gördüğüm kadarı ile.

Sony-Zeiss-Konica-Minolta-vs.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Nis 25, 2018 8:31 pm 

branta yazdı:
a6000 alıp mc11 takmak çok akıllıca olmaz bence hem boyut hem maliyet olarak. Hadi ff spesifik lens arasanız tamam da a6000 de gereksiz bence, adaptörle af de çok native gibi çalışmıyor gördüğüm kadarı ile.

merak ettiğim birazda af konusuydu kullananlar sizler daha iyi bilirsiniz performans düşük diyorsanız da öyledir ve gereksiz maliyet yaratmaya lüzum yok o zaman :D İlginiz için teşekkür ederim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Nis 25, 2018 9:15 pm 
Kullanıcı avatarı

ömerensar yazdı:
branta yazdı:

merak ettiğim birazda af konusuydu kullananlar sizler daha iyi bilirsiniz performans düşük diyorsanız da öyledir ve gereksiz maliyet yaratmaya lüzum yok o zaman :D İlginiz için teşekkür ederim
Hocam mc11'in netleme hızı lense göre değişiyor. Kötü değil ama mc11 ile sıradan bir lens yerine Canon L serisi almak lazım iyi bir af hızı için. L serisi lensler de oldukça pahalı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Cum May 04, 2018 9:37 pm 

Sertaç MAVİŞERİT yazdı:
ömerensar yazdı:
branta yazdı:

Hocam mc11'in netleme hızı lense göre değişiyor. Kötü değil ama mc11 ile sıradan bir lens yerine Canon L serisi almak lazım iyi bir af hızı için. L serisi lensler de oldukça pahalı.

mesajınızı yoğunluğumdan dolayı görüp dönemedim kusura bakmayın dediğiniz gibi l serisi lenslere yönelmek gerekecekse direkt uyumlu e mount lenslerden devam etmem mantıklı görünüyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts May 07, 2018 6:59 pm 
Kullanıcı avatarı

Canon 70-200 f2.8 is ll-100 mm f2.8 usm macro-50 mm f2.5 macro-24 mm f2.8-50 mm f1.4-sigma 150-500 bu lenslerle sorunduz ve hızlı bir şekilde kullanıyorum gariptir sigma 180 mm f3.5 macro lensimi görmedi bile,comlite marka adaptörle denedim sorunsuz çalıştı,önceden Canon kullanıyordum makinayı satınca lenslerime kıyamadım mc11 aldım.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 11 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Majestic-12 [Bot] ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz