Sistem saati: Çar Ekm 18, 2017 2:52 am

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Sony A6000 Açılmıyor
İletiTarih: Pzr Haz 18, 2017 12:23 pm 

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.
Bende sağlam makinemi kendi ellerimle arızalı duruma düşürdüm.
Olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Makinemin http://i.ebayimg.com/images/g/hEEAAOSw9 ... s-l300.jpg üstte yer alan mod tekerlek düğmesi sanki yerinden oynamış doğru düzgün rahat şekilde dönüş yapmıyordu.
Aldığım ilk zamanlar taylanda gitmiş ve plajda ince kum kaçmış olabilir diye düşüncesiyle açıp temizleyerek kapatmak istedim.
Sonra youtube da bir a6000 dissambly videosu izleyerek çnce bataryamı söktüm daha sonra yandan bir vida ve batarya altındaki 2 vida ve flash yuvasındaki 2 vidayı sökerek makinenin üst aksamını söktüm.
Sökerken flash tarafındaki ince yerlerden kırmayı da ihmal etmedim :-) Yani resimdeki parça 2 ye ayrılmış oldu.
Sonra flashın flexını cıkardım bu esnada flashın oradaki kapasitörü desarj etmedim cunku bilmıyordum.
Sonra parçayı temizledikten sonra taktım. Pilini taktım açıldı fotoğraf çekebildim ama flash patlamıyordu. Dedim ki takarken flexi düzgün takamadım herhalde. Bir daha açıp söküp tekrar taktım.
Bu sefer makine hiç açılmadı. PC ye bağladıgımda a6000 ı görmedı. Pilini makinenin içinden şarj etmek istediğimde sarj söketindeki sarı ışığı yanıyor. Ama hiç bir şekilde cihaz açılmıyor güç gelmiyor gibi.
Makinem suan kullanılamaz duruma geldi. Bu durumda ne yapabilirim sizce ?

En son okoroglu tarafından, Pzr Haz 18, 2017 12:49 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.

Facebook sitesinde paylaşTwitter sitesinde paylaş
Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Sony A6000 Açılmıyor
İletiTarih: Pzr Haz 18, 2017 12:39 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

okoroglu yazdı:
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.
Bende sağlam makinemi kendi ellerimle arızalı duruma düşürdüm.
Olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Makinemin http://i.ebayimg.com/images/g/hEEAAOSw9 ... s-l300.jpg üstte yer alan mod tekerlek düğmesi sanki yerinden oynamış doğru düzgün rahat şekilde dönüş yapmıyordu.
Aldığım ilk zamanlar taylanda gitmiş ve plajda ince kum kaçmış olabilir diye düşüncesiyle açıp temizleyerek kapatmak istedim.
Sonra youtube da bir a6000 dissambly videosu izleyerek çnce bataryamı söktüm daha sonra yandan bir vida ve batarya altındaki 2 vida ve flash yuvasındaki 2 vidayı sökerek makinenin üst aksamını söktüm.
Sökerken flash tarafındaki ince yerlerden kırmayı da ihmal etmedim :-) Yani resimdeki parça 2 ye ayrılmış oldu.
Sonra flashın flexını cıkardım bu esnada flashın oradaki kapasitörü desarj etmedim cunku bilmıyordum.
Sonra parçayı temizledikten sonra taktım. Pilini taktım açıldı fotoğraf çekebildim ama flash patlamıyordu. Dedim ki takarken flexi düzgün takamadım herhalde. Bir daha açıp söküp tekrar taktım.
Bu sefer makine hiç açılmadı. PC ye bağladıgımda a6000 ı görmedı. Pilini makinenin içinden şarj etmek istediğimde sarj söketindeki sarı ışığı yanıyor. Ama hiç bir şekilde cihaz açılmıyor güç gelmiyor gibi.
Makinem suan kullanılamaz duruma geldi. Bu durumda ne yapabilirim sizce ?

Selamlar,
www.mekel.com.tr ye göndermenizi tavsiye ediyorum.
İletişim bilgilerinden adres ve telefonu öğrenebilirsiniz. Elden yada kargo bedelini ödeyerek gönderebilirsiniz. Buraya yazdığınız gibi detaylı bir şekilde anlatın ve selamlarımı iletmeyi unutmayın.

Bu arada Cem Yılmazın espirisi geldi aklıma.
- Aşkııım. Kumandayı bozmuş muyum?

http://www.studyosony.com

Resim A7R Mark2 + SEL-1635F4 Z + SEL-55F18 Z

ThinkTank Retrospective 7 + Beike BK-777
Apple Thunderbolt 27" Sinema Display Apple Mac Mini MD387TU/A
Apple MacBook Air MJVE2TU/A
Önce hayal edin, Sony ışığı sizin için hapsedecektir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Sony A6000 Açılmıyor
İletiTarih: Sal Tem 04, 2017 10:01 pm 

On off sw in çentigini kirmisim. Sony ericson k750 telefonlarında benzer bir sw vardı onun çentigini buna monte ettim sorun çözüldü.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama: