Sistem saati: Per Arl 14, 2017 4:17 pm

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 10 ileti ]
Yazar Mesaj
İletiTarih: Pzr Arl 20, 2015 8:16 pm 
Merhaba arkadaşlar,

Samyang 85mm 1.4 satın almak istiyorum. Mantıklı bir fiyata buldum. Fiyatın mantıklı olmasının sebebi lensin pentax bayonet olması.

Bu lensi satın alıp çevirici ile A7II'de kullanırsam sonsuza netleme veya başka bir problem yaşar mıyım? Neticede çevirici araya girdiği için lens sensörden birkaç mm uzaklaşacak.. Çok biliyormuşum gibi konuştuğuma bakmayın yalnızca mantık yürütüyorum. Bir de canon zamanında sanki biri benzer bir sorun yaşamıştı oradan aklımda kalanlar kafamı kurcaladı.

Ne dersiniz? Tamamen manuel bir lens olduğu için tek takıldığım nokta bu... problem yaşamazsın derseniz doğrudan satın almayı planlıyorum.

Selamlar

Facebook sitesinde paylaşTwitter sitesinde paylaş
Sayfa başı

İletiTarih: Pts Arl 21, 2015 2:13 am 
Kullanıcı avatarı

Merhaba, bildiğim kadarı ile E mount olanıda adaptörlü zaten :) Ben Pentax'ın 50mm ve 40mm lensleri ile sorunsuzca kullandım bu sistemde. Sorun olacağını kesinlikle düşünmüyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Arl 21, 2015 9:03 am 

Pentax uyumlu samyang 85 i a7 de sorunsuz kullanmıştım bence hiç düşünmeden alın harika lens

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Arl 21, 2015 9:40 pm 
Lensi satın aldım. Tertemiz.

Şimdi hacılar, pentax - nex e mount adaptör yerine şöyle bir yol izleyebilir miyim sizce?

Lensin fotoğrafı

Resim

Şurada gördüğünüz metal bayoneti Samyang Türkiye distribütörü ile görüşsem de bana bir tane Sony bayonet verseler vidalarını söküp onu taksam adaptöre gerek kalmasa diyorum... Adaptör için vereceğim 50-100 liradan kaçınmıyorum. Sadece araya ikinci bir nesne koymak istemiyorum. 100 lirayı distribütöre o metal parça için verebilirim. Yeter ki sistem aracısız çalışsın...

Bu yöntemde karşılaşacağım sıkıntı şu olur.. distribütör beni sallamayacaktır. Elinde o parça yoktur. Halbuki ben lensi elimden düşürsem o parçaya zarar verebilirim. Yani elinde yoksa bile en azından yasal olarak yedek parçayı sağlamak durumunda zannedersem (lütfen yanlışım varsa düzeltin)

Başka bir yöntem önerir misiniz? Hayyam'a gitsem oradaki lens tamircileri ayak üstü bi DIY çözüm üretebilirler mi ne dersiniz?

Tüm tavsiyelere açığım.

En son Cagatay tarafından, Sal Arl 22, 2015 8:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı

İletiTarih: Pts Arl 21, 2015 11:59 pm 

Pentax k bayonet lensleri nex bayonete dönüştüren adaptörlere bir göz atacak olursan 2-3 cm civarında bir kalınlıkta olduğunu görebilirsiniz.
Nex aynasız sistem olduğu için lens sensör arası mesafe kısadır.
Yani bu lensin arkasındaki bayonet parçasını değiştirmekle olmayacağını tahmin ediyorum
Tabi nex bayonet lenslerdeki arka parça bu uzamayı sağlıyorsa başka...
Bence 30-40 TL ye bir adaptör alın belki ileride başka pentax lensleri ile de kullanırsınız...

A7R-A7 CZ135 F:1,8-CZ85 F:1,4- CZ FE 55 F:1,8-SONY 135 STF-MİNOLTA 50 F:1,7-LA-EA4-LA-EA2
PENTAX K10D GP-Pentax 31,35,43,77 ltd Cosina 55 F:1,2-Konica 57 F:1,4-Konica 55 Macro-Konica 135 F:3,2-Meyer Optik 50 -MEYER PRIMOTAR 180-Helios 40-2-FL F:1,2
Leica 35 Cron-Leica 75 Summarit-CZ 21 F:2.8

Resim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Sal Arl 22, 2015 12:47 am 
evet ya haklısınız dediğiniz gibi alayım bir adaptör olmadı hevesimi alınca aldığım fiyata burada adaptörle birlikte rahatça satarım.

Sayfa başı

İletiTarih: Sal Arl 22, 2015 8:32 pm 
Adaptör satın aldım, mükemmel biçimde çalışıyor. Sonsuza netleme vs hiçbir problem olmadı.

Yukarıda size sorduğum bayonet değiştirme fantastik gereksiz bir yöntemmiş.

Sayfa başı

İletiTarih: Cmt May 27, 2017 12:24 am 
Kullanıcı avatarı

pentax bayonet samyang 85mm f1.4 lens almak üzereyim. makul fiyataralığı ne olabilir. lensi kullanan arkadaslar tavsiye ederler mi? lensin artı yada eksileri nelerdir. ?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr May 28, 2017 9:18 am 
Kullanıcı avatarı

FatihA yazdı:
pentax bayonet samyang 85mm f1.4 lens almak üzereyim. makul fiyataralığı ne olabilir. lensi kullanan arkadaslar tavsiye ederler mi? lensin artı yada eksileri nelerdir. ?

Ben bir ara aldim sevmedim killanmasini, focus halkasi sert netlik ayarlamak zor. Sertaca gonderdim o da begenmedi pek. Yanilmiyorsam 450 liraya sattim, baya ilanda durduktan sonra. Pentax bayonetler biraz daha ucuza gidiyor sanirim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sony-Zeiss-Konica-Minolta-vs.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts May 29, 2017 8:06 pm 
Kullanıcı avatarı

branta yazdı:
FatihA yazdı:

Ben bir ara aldim sevmedim killanmasini, focus halkasi sert netlik ayarlamak zor. Sertaca gonderdim o da begenmedi pek. Yanilmiyorsam 450 liraya sattim, baya ilanda durduktan sonra. Pentax bayonetler biraz daha ucuza gidiyor sanirim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yorum için teşekkür ederim. ben de almaktan vaz gectim.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 10 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama: