Sistem saati: Sal Ağu 22, 2017 4:40 am

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Doğu Ekspresi
İletiTarih: Cmt Nis 23, 2016 1:48 pm 

Uzun zamandır planladığım Doğu Ekspresi ile Ankara-Kars FOTOĞRAF YOLCULUĞUNU yaklaşan Ramazan Bayramı tatili sayesinde gerçekleştirmeye karar verdim. Gezi muhtemelen 2 Temmuz Cumartesi sabah İstanbul'dan Ankaraya hareket ile başlayacak aynı günün akşamı saat 18.30 da Ankara garında doğu ekspresine binilerek yaklaşık 24 saat sürecek olan doğu ekspresi yolculuğuna başlanmış olacaktır. Bu yolculukta bende olmak isterim diyen yalnızca 1 (bir) fotoğraf dostu, yol arkadaşı arıyorum

(Fotoğraf amaçlı Doğu ekspresi seyahatinin planı yol arkadaşımla ortak istişare sonrası netleştirileceği için gezinin sadece planlanan başlangıç tarihini yazdım)

Facebook sitesinde paylaşTwitter sitesinde paylaş
Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Doğu Ekspresi
İletiTarih: Cmt Nis 23, 2016 11:07 pm 
Kullanıcı avatarı

Hakan Çetin AŞAN yazdı:
Uzun zamandır planladığım Doğu Ekspresi ile Ankara-Kars FOTOĞRAF YOLCULUĞUNU yaklaşan Ramazan Bayramı tatili sayesinde gerçekleştirmeye karar verdim. Gezi muhtemelen 2 Temmuz Cumartesi sabah İstanbul'dan Ankaraya hareket ile başlayacak aynı günün akşamı saat 18.30 da Ankara garında doğu ekspresine binilerek yaklaşık 24 saat sürecek olan doğu ekspresi yolculuğuna başlanmış olacaktır. Bu yolculukta bende olmak isterim diyen yalnızca 1 (bir) fotoğraf dostu, yol arkadaşı arıyorum

(Fotoğraf amaçlı Doğu ekspresi seyahatinin planı yol arkadaşımla ortak istişare sonrası netleştirileceği için gezinin sadece planlanan başlangıç tarihini yazdım)

Nasıl bir plan yaptın hocam?

24 saat yolculuk sırasında mı fotoğraf çekeceksin? Yoksa bazı istasyonlarda inip oralarda konaklayıp mı fotoğraf çekimi yapmayı düşünüyorsun? Tabii böyle indi-bindi olabiliyorsa?..

http://instagram.com/cemkivircik

Sony E 10-18 mm F4 OSS (SEL1018)
Sony E 16 mm F2.8 "Pancake" (SEL16F28) - Sony VCL-ECU1
Sony E 35 mm F1.8 OSS (SEL35F18)

[color=#0000FF]Sony FE Carl Zeiss Sonnar T* 55 mm F1.8 ZA (SEL5518Z)
Sony FE 24-240 mm F3.5-6.3 OSS (SEL24240)

Sony HVL-F43 AM

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Nis 24, 2016 2:47 am 
Kullanıcı avatarı

Cem Bey yazdı:
Hakan Çetin AŞAN yazdı:

Nasıl bir plan yaptın hocam?

24 saat yolculuk sırasında mı fotoğraf çekeceksin? Yoksa bazı istasyonlarda inip oralarda konaklayıp mı fotoğraf çekimi yapmayı düşünüyorsun? Tabii böyle indi-bindi olabiliyorsa?..

Çok güzel bir plan ben de hep gezi amaçlı liseden bir arkadaşıma sürekli derdim, atlayalım geze geze son durağa kadar gidelim sonra inmediğimiz istasyonlara dönüşte uğrarız diye. Hala içimde saklı o plan.
Çok iyi sormuşsun sen de Cem abi. Ben tren hakkında bildiğim kısmını aktarayım Eskişehir'de okudum üniversiteyi ve sürekli trenle gidip gelirdim eve (Gebze/Kocaeli). Sürekli geç kaldığından sağda solda çok durduğundan bütün istasyonlara uğradığından doğu ekpresini genelde kullanmazdım ama birçok defa gidip geldim. İndi bindi yapmak bilet bulmak almak almamak hiç önemli değil. Nasıl uyuyorsa size öyle yapabilirsiniz. Bileti hem çok ucuzdur hem de biletsiz binilse bile görevliyle konuşup binerken cezalı bilet kestirebilirsiniz. Ben 6.75 olan bir bilet için 7.75 ödemiştim [emoji3] Ancak tren günde sadece bir defa geçer, ona göre de inilen yerde konaklama gerekir. Buna da gün yetmeyebilir. Bayram tatili için mesela en fazla 3 yerde kalınır ve Kars eklenince ve dönüş süresinin de uzaması muhtemel olduğundan en az 6-7 gün.
Bana soracak olursanız internet sitesindeki yol haritasından rotaya, duraklara ve saatlere bakıp indi bindi yapılırsa mükemmel bir gezi olur. Müsait olsam talip olabilirdim gezi teklifine ama muhtemelen Karadeniz turunda olurum.
Şimdiden bol eğlenceler ve güzel anılar diliyorum sizler için. Eskişehir-Haydarpaşa arasındaki tecrübem kadarıyla eminim ki yol boyunca çok fazla kişi tanıyacaksınız ve çok güzel yerler göreceksiniz.
Bir de ricam olacak, gezinizi fotoğraf derlemesi olarak kısıtlamayıp bir de blog halinde burda bizlerle paylaşın. Değerli anılarınızı anlatırken fotoğraflarla süsleyin. Bisiklet forumda arasıra okuyorum, çok hoş yazılar anılar var. Buraya da o tadı taşıyalım [emoji4]

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Nis 24, 2016 6:57 am 
Kullanıcı avatarı

Söz konusu tren 24 saatte kars'a gidiyor. Yani indi bindi yapmadan gidilecektir. Benimde çok istediğim bir gezi ama malesef vaktim yok. Belki seneye...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Nis 24, 2016 12:10 pm 
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar,

Şu linkte bu yolculukla ilgili detaylı bilgi, fotoğraf, video ve çok değerli tüyolar var. Bir bakmanızı öneririm...

DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞUNA ÇIKACAKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER
http://www.bizevdeyokuz.com/dogu-ekspre ... i-bilgiler

http://instagram.com/cemkivircik

Sony E 10-18 mm F4 OSS (SEL1018)
Sony E 16 mm F2.8 "Pancake" (SEL16F28) - Sony VCL-ECU1
Sony E 35 mm F1.8 OSS (SEL35F18)

[color=#0000FF]Sony FE Carl Zeiss Sonnar T* 55 mm F1.8 ZA (SEL5518Z)
Sony FE 24-240 mm F3.5-6.3 OSS (SEL24240)

Sony HVL-F43 AM

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Nis 24, 2016 12:58 pm 
Kullanıcı avatarı

Cem Bey yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

Şu linkte bu yolculukla ilgili detaylı bilgi, fotoğraf, video ve çok değerli tüyolar var. Bir bakmanızı öneririm...

DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞUNA ÇIKACAKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER
http://www.bizevdeyokuz.com/dogu-ekspre ... i-bilgiler

Güzel, eğlenceli bir tanıtım olmuş.

Minolta AF 50mm f1.7 + 70-210 f4.5-5.6
Helios 44M-6 f2 + Exaktar 55mm f1.7 + Auto Revuenon 55mm f1.4
Baattin Minolta 3600 HS D
32Gb SanDisk Extreme Pro + Sony LCS BP3 + Makro Lambası + Çin işi Tripod + M42 Adaptör + MF Makro Tüpü + Zenit TK-2M TC
*** Sony A99 Kaşıntısı Başladı ***
Resim
Teller: TR : 0542 435 28 54 RU : +7 905 265 54 54

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Nis 24, 2016 3:37 pm 

güzel fikir, olabilir

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Sal Nis 26, 2016 4:34 pm 

Cem bey gezinin fotoğraf ayağını Kars ve Sarıkamış oluşturuyor. Orada kaç gün kalınacağı geziye eşlik edecek arkadaşın belirlenmesinden sonra netleşecek. Tabi Kars/Sarıkamış'a ulaşana kadar yol boyunca mutlaka fotoğraf çekilecek konu bulunacaktır. Doğu ekspresinin kendisi mürettebatı yolcusu başlı başına bir foto/belgesel konusu. Aslında geziyi Çıldır gölünde fotoğraf çekimi yapmak için kış aylarında düşünüyordum lakin yöredeki mevsim şartlarının ağırlığı nedeniyle yaz aylarına sarktı.

Baştanda söylediğim gibi geziye eşlik edecek arkadaşın geziye kaç gün ayırabileceğinin belirlenmesinin ardından gezi planı netleşecek.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama: