Sistem saati: Çar Eyl 19, 2018 7:16 am

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 18 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Lego
İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 6:41 pm 
Kullanıcı avatarı

Çocukluğumdan beri çok sevdim lego ları. Gazete kuponları sayesinde tanıştım ilk olarak. Şimdi ise indirim denk getirdikçe oğlumu bahane ederek alıyorum legolarımı. Lego ile yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok. Sadece 6 tane 2X4 LEGO sistem tuğlasıyla 915 milyondan fazla şekil yapıldığını biliyor musunuz? Dünyadan kopmak için yeterli bence. Ayrıca lego dünyanın en büyük tekerlek üreticisi ve 2008 rakamlarına göre 4 Milyon figür üretilmiş. (Bir miktarı da benim evde :) ) Fırsat buldukça oğlum ile oturup birşeyler yapıyoruz. Oğlum 13 yaşında ve şu ana kadar beraber geçirdiğimiz aynı dili konuştuğumuz anların çoğuna lego eslik etti. Bence sadece oyuncak değil zekayı ve el becerisini arttıran bir araç..
Birazda ansiklopedik bilgi vereyim..
LEGO, Danimarka merkezli The LEGO Group adlı şirket tarafından üretilen bir oyuncak çeşididir. Üzerlerindeki girinti ve çıkıntılar sayesinde birbirine kolayca kenetlenebilen, çeşitli renklerdeki yapı parçalarından oluşur. İlk başta oyma tahtadan yapılmış kaba prizmalardan oluşan LEGO parçaları, zamanla plastikten yapılmaya başlandı. Plastiğin kolayca aynı şekilde üretilebilir olması parçaları tek örnek haline getirdi. Bu sayede 60'larda ve günümüzde üretilen parçaların birbirine uyumlu olmasını sağlandı. İlk başta yalnızca Avrupa'da üretim yapılırken, Amerika pazarına giren şirket burada yeni bir fabrika açmak yerine yeni parçaların üretimini Samsonite'e devretti. İlk başta tuğla şeklinde olan basit tanelere çarklar, çubuklar, tekerlekler, küçük adamlar ve elektrikli aksamlar gibi daha ayrıntılı bölümler de eklendi. Böylece hemen hemen herşeyin inşa edilebileceği bir çeşitlilik sağlandı. Genel olarak 7-16 yaş civarını hedefleyen LEGO, aslında her kitleyi kendine bağımlı kılacak nitelikte ürünler çıkarmayı çalıştı. Amerika ve Dünya pazarı geliştikçe, çizgi romanlarla ve bilgisayar oyunlarıyla büyüyen neslin ihtiyaçlarına cevap vermek piyasada LEGO'nun tutunmasını biraz zorlaştırdı. Bunun üstesinden her ihtiyaç gurubuna yönelik setler üreterek, LEGO Baby (0-3 yaş), LEGO Duplo (0-6 yaş), LEGO City, LEGO Creator, LEGO System, LEGO Technic, LEGO Bionicle, LEGO Belville,LEGO Mindstorms gibi, gelmiştir. Son zamanlarda ise medya dünyasının ve küreselleşmenin yıktığı bir oyuncak olarak kalmamak için Harry Potter, Star Wars, Batman, Örümcek Adam, Winnie The Pooh, Spongebob Squarepants, Ben 10 gibi ünlü temaları da bünyesine kattı. Hatta şu an günümüz teknolojisi sayesinde, Lego Digital Designer adlı program ile bilgisayar üzerinde sınırsız Lego yapılabiliniyor.

Resmi lego web sitesi : http://www.lego.com/
Türkiye dağıtıcısı: http://www.adoreoyuncak.com/ Not: Sahibinden ve ebaydan almanızı tavsiye ederim..
Türk lego topluluğu: http://forum.turklug.com/

Hobilerimiz köşesini, görünce lego dolabımı da bir elden geçirdim. Canım legolarım.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Facebook sitesinde paylaşTwitter sitesinde paylaş
Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Lego
İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 7:21 pm 
Yönetici
Kullanıcı avatarı

Süleyman Bey koleksiyonunuz çok güzel, lego power functions ile eminim ki çok eğlenceli araçlar yapıyorsunuzdur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 7:46 pm 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler. Power functions gerçekten güzel ama kumanda etmesi zor , en kısa zamanda kablosuz bir kumanda edinmeyi düşünüyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 7:54 pm 
Kullanıcı avatarı

çok güzel bir koleksiyon
LEGO bambaşka bir dünya gerçekten

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 7:57 pm 
Kullanıcı avatarı

Süleyman bey lego koleksiyonunuz gerçekten harika :) bende üniversiteye gelene kadar legolar ile uğraşıyordum. sizinki kadar olmasa da benim de güzel setlerim vardı ama üniversite iş hayatı falan derken senelerdir legoya elimi sürmedim. bunları görünce anneme sordum legoları bir akrabanın oğluna verip kurban etmişler...

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Ynt: Lego
İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 9:12 pm 
Kullanıcı avatarı

breko52 yazdı:
çok güzel bir koleksiyon
LEGO bambaşka bir dünya gerçekten

Teşekkürler..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 9:14 pm 
Kullanıcı avatarı

Sertaç MAVİŞERİT yazdı:
Süleyman bey lego koleksiyonunuz gerçekten harika :) bende üniversiteye gelene kadar legolar ile uğraşıyordum. sizinki kadar olmasa da benim de güzel setlerim vardı ama üniversite iş hayatı falan derken senelerdir legoya elimi sürmedim. bunları görünce anneme sordum legoları bir akrabanın oğluna verip kurban etmişler...

Teşekkürler Sertaç, iyi tarafından bakmak lazım.. Benim cocuklugumdakilerin ne olduğu hakkında kimsenin bir fikri yok. Çatıdan bodruma kadar aradım ama yok. Seninkiler ile en azından birileri sevinmiş..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 9:15 pm 
Kullanıcı avatarı

Mehmet KODALAK yazdı:
Abi abartmışsın olayı çok güzeller :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hangi isim abartı degilki abi.. Kaşıntı işte.. sigarayı bıraktıktan sonra parayı gerçekten ayırıp harcıyorum.. Ayda 300tl gayet iyi bir bütçe. Birçok kaşıntıyı geçiriyor. Tüm abi ve kardeşlerime tavsiye ederim..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 11:05 pm 
[/quote]Benim kaşıntı yine ayakalarımdan başladı :) 6D'yi satsammı diye
Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]

Şaka yapıyorsun :roll:
Gömlek değiştirir gibi makine değiştirilmez ki canon da olsa :twisted:

Sayfa başı

İletiTarih: Pzr Tem 28, 2013 11:44 pm 
Kullanıcı avatarı

Mehmet KODALAK yazdı:

Benim kaşıntı yine ayakalarımdan başladı :) 6D'yi satsammı diye

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet abi sen bi geniş açı al canona yıldız pozlayalım :D hiçbişeyin kalmaz abi :D

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 18 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz