Sistem saati: Pts Kas 20, 2017 8:30 pm

Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 2. sayfa   [ 35 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
İletiTarih: Pts Nis 22, 2013 10:10 pm 
Kullanıcı avatarı

uff sen nasıl birşeysinnnnn .....
Arzu Nesnesi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Sal Nis 23, 2013 7:32 am 
Kullanıcı avatarı

Mehmet KODALAK yazdı:
"Arzu Nesnesi" :) cuk oturdu

Kesinlikle katılıyorum :-)

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Ekm 07, 2013 10:50 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ahmet KAMİL yazdı:
RX1R çıkmış. Ne gibi farkları var acaba

R ROKET demek :)

biliyor musun o fıkrayı :)

http://www.studyosony.com

Resim A7R Mark2 + SEL-1635F4 Z + SEL-55F18 Z

ThinkTank Retrospective 7 + Beike BK-777
Apple Thunderbolt 27" Sinema Display Apple Mac Mini MD387TU/A
Apple MacBook Air MJVE2TU/A
Önce hayal edin, Sony ışığı sizin için hapsedecektir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Sal Ekm 08, 2013 8:31 am 
Juri / Yönetici
Kullanıcı avatarı

:D
---
R versiyonunda sensör üzerindeki Anti-aliasing filtre çıkartılmış, aynı D800 den sonra çıkan D800E gibi. Keskinlikte çok çok az performans artışı sağlar ama zaten R siz hali de yeterince iyi:

http://www.sony.jp/cyber-shot/lineup/images/photo-sample_rx1_02.jpg

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Sal Ekm 08, 2013 8:55 am 
Kullanıcı avatarı

Ahmet KAMİL yazdı:
Anlat diyeceğim anlat demekle olmaz dersiniz diye endişe içerisindeyim:)

Temel bir gün sıfır kilometre bir otomobil alır. Ertesi gün otomobili aldığı bayiye getirerek “Ha uşağum puaraba bozuldi” der.
Garanti kapsamında yenisini verirler. Ertesi gün o otomobil de bozulur, Temel yine getirir.
Buna kızan yetkililer Temel’in yanına bir elaman verir “Git bir bak bakalım nasıl sürüyor arabayı” der. Temel ve elaman arabaya biner...
Temel “şu 1...” der hareket eder. “Şu 2... Şu 3... Şu 4... Şu 5... Şu da roket!” der ve geri vitese (R) atar!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Sal Ekm 08, 2013 6:52 pm 
Kullanıcı avatarı

Ahmet KAMİL yazdı:
Ellerin dert görmesin RX1R görsün Süleyman Bey... Bak bak amin diyor duyuyor musun :)

Latife kısmını bir kenara bırakırsam lensi değişmeyen bir sistem için Tr fiyatı yaklaşık 8000 TL olan bir ürün ne kadar tatmin eder diye düşünüyorum. Üzerindeki lens çok çok iyi olmasına rağmen o kadar para verip te kaşınamamak zor gelir forum insanlarına diye düşünüyorum. Diğer taraftan lensin tarzına uygun kişiler içinse bulunmaz hint kumaşı tadında olur. Çoklu Kare NR modunun düşük ışıkta ne kadar başarılı olduğunu görmek lazım. Eğer iddia edildiği gibi düşük ışıkta pürüzsüz keskin kareler yakalayabiliyorsa bu bile başlı başına tercih sebebi olur benim için. Yurt dışı fiyatları 2700 dolar civarında bu arada. Kaşıntıya gel :)
Teşekkürler. Daha önce de dediğim gibi.. Kardeşi Arzu nesnesiydi Bu da roketlisi..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Arl 16, 2013 2:21 am 
merhabalar,

bir süre önce aranıza A99 set ile katılmıştım, ancak yeni bir araç ihtiyacımız nedeniyle fazla uzun sürmemişti bu birlikteliğimiz, uzun süredir kaliteli bir aynasız peşindeydim, bu süreçte önce fuji x-Pro1 ardından da fuji X-E1 ve 14mm ile 35mm lensleri kullandım, gerçekten fiyatlarına göre başarılı APS-C sistemler, eğer bu gün APS-C sistem ile devam edecek olsaydım kesinlikle bu seti bozmazdım, üstelik 2014 de 56mm f1.2 yi çıkaracağını düşünürsek.

Ancak arkadaşımın yurtdışından getirdiği RX1 i denedikten sonra, benim elimdeki tüm setlere bakışım değişti, önce pentax setimi dağıttım (yaklaşık 8-9 lens hepsi pentax ın en kaliteli lensleri ve K-5 IIs body flaş vs.) sonra da Fuji X-E1 ve lenslerimi sattım ve bu canavarı kullanmaya karar verdim,

Bu makina ile ilgili bir çok kişi yorum yapmış, kimisi Mark II ile karşılaştırmış, kimisi X-Pro1 ile, tabii ki kağıt üstündeki bilgilerle, şunu bilmenizi isterim, aynı anda elimde 5D Mark II + 24-70, Nikon D700 + 24-70, Fujifilm X-E1 + 35mm f1.4, Pentax K-5 IIs vs. varken bu canavarı teste tabi tuttum, keşke tutmasaydım, bu bana 2 sete maloldu, diğer set de her an gidebilir, sonuç olarak şu an nikon d700 + 24-70 + 70-200 setimin yanında bu canavarı bulunduruyorum, ama her an bununlayım, D700 yatıyor, diğerlerini zaten biliyorsunuz, uçup gittiler.

kimisi pahalı demiş, kimisi, kompakt demiş, arkadaşlar ben bir ekipman fetişistiyim, ellemediğim ekipman pek kalmadı, şunu farkettim, en iyi makina her an yanında olan ve kaliteli sonuçlar üreten makinadır, bir makinayı lensi değişmiyor diye eleştiriyoruz ama lensi değişenlerden bu sonucu alamıyorsunuz ki zaten, bu başka bir şey, tüm optimizasyonları fabrika tarafından yapılmış bir makina, şuyu az, buyu çok değil, herşey kararında,

netice olarak bu canavar bana iki sete maloldu, ama hiç pişman değilim, çünkü o her an yanımda, alışverişte, sokakta, maçta, berberde, işe giderken, gelirken. hele hele önünde de zeiss 35mm f2 olduğunu bilmek başka bir şey,

tekrar aranızdayım, inşallah çooooook uzun sürer

Sayfa başı

İletiTarih: Pts Arl 16, 2013 2:26 pm 

İyi günlerde kullanın
Bence a7 ve a7r ile uyumlu çıkacak olan zeiss lenslerle rx1 e ihtiyaç kalmaz diye düşünüyorum :)

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Arl 16, 2013 6:04 pm 
Kullanıcı avatarı

Tufan ERKUL yazdı:
İyi günlerde kullanın
Bence a7 ve a7r ile uyumlu çıkacak olan zeiss lenslerle rx1 e ihtiyaç kalmaz diye düşünüyorum :)

Malesef oyle olacagini dusunmuyorum. Simdiye kadar bircok farkli kombinasyonla kiyaslama yapildi ancak ayni basarim elde edilemedi.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Arl 16, 2013 6:48 pm 

RX1 bu kadar iyi ise kaşınıyım dedim kaşıntım 10 saniye sürdü bu fiyat ne öyle yaw :D

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 2. sayfa   [ 35 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz